fbpx

Мільярд молодих людей ризикує втратити слух, і ось чому

Близько мільярда молодих людей у ​​всьому світі ризикують втратит слуху через прослуховування музики в навушниках або відвідування гучних закладів.

Всесвітня організація охорони здоров’я закликала молодих людей бути більш обережними у звичках прослуховування музики, а також закликала уряди зробити більше для захисту слуху в майбутньому.

Нове дослідження показало, що 24% молодих людей вдавалися до небезпечних методів прослуховування з використанням навушників та смартфонів.

Також було виявлено, що 48% зазнавали впливу небезпечного рівня шуму в розважальних закладах.

Об’єднавши ці дані, дослідження показало, що від 670 000 до 1,35 мільярда молодих людей можуть бути схильні до ризику втрати слуху.

Лорен Діллард, аудіолог з Медичного університету Південної Кароліни та автор дослідження, каже, що найкращий спосіб знизити ризик втрати слуху від навушників — це зменшити гучність та слухати музику протягом більш коротких періодів часу.

«На жаль, люди дійсно люблять дуже гучну музику», — зізналася вона.

Любителі навушників повинні використовувати налаштування або програми на смартфонах для контролю рівня звуку, порадила Діллард.

Крім того, на гучних заходах, концертах чи нічних клубах слід носити беруші.

Лорен Діллард закликала дотримуватися рекомендацій ВООЗ щодо безпечного прослуховування. Вона також закликала компанії, які виробляють телефони, попереджати слухачів, коли гучність занадто висока, і вмикати батьківські блокування, щоб обмежити вплив на дітей.

За даними ВООЗ, понад 430 мільйонів осіб — п’ять відсотків населення світу — нині мають втрату слуху, що інвалідизує. За оцінками ВООЗ, до 2050 року ця кількість зросте до 700 мільйонів.

Перейти к содержимому