fbpx

60 років без Мерілін Монро: 10 фактів з життя знаменитої блондинки

У ніч з 4 на 5 серпня 1962 року померла Мерілін Монро. За життя вона була секс-символом, а після смерті перетворилася на ікону поп-культури. За минулі з того часу 60 років нікому не вдалося ні скопіювати її, ні перевершити в популярності.

Ось 10 фактів з життя єдиної та неповторної Мерілін Монро.

Норма Джин

Майбутня зірка народилася з ім’ям Норма Джін Мортенсон. Пізніше її було охрещено як Норма Джин Бейкер, але у першому шлюбі Монро змінила прізвище на Догерті.

Коли вона почала працювати в шоу-бізнесі, продюсерам здавалося, що Догерті звучить не дуже добре. Крім того, вони були стурбовані тим, що глядачі не зможуть правильно вимовити її прізвище.

Минуло ще десять років, перш ніж вона офіційно змінила свій сценічний псевдонім у 1956 році.

Мерілін Монро була набагато розумнішою, ніж її вважали

За деякими даними, рівень IQ Монро був близько 160+. Для довідки, середній IQ складає близько 100. Це цікаво знати, враховуючи, що у багатьох фільмах Монро часто зображували легковажною білявкою, що було далеко від правди.

Дитинство Мерілін Монро було важким

Мати зірки — Гледіс була матір’ю-одинокою. Гледіс боролася з фінансовими труднощами, періодично віддаючи Монро на піклування держави.

Потім Мерілін виховували прийомні сім’ї, а якоїсь миті помістили до притулку. У цей період у Гледіс трапився емоційний зрив, і їй поставили діагноз параноїдальної шизофренії.

Її відправили до столичної державної лікарні, а решту свого життя вона провела у психіатричному закладі.

Мерілін Монро вийшла заміж за свого першого чоловіка, коли їй було лише 16 років

Ще коли Монро була Нормою Джин, вона вийшла заміж за поліцейського Джеймса Догерті. Їй було 16 років, а йому близько 20 років. Сім’я Догерті проживала по сусідству з сім’єю, де періодично жила Монро.

Тоді прийомна мати Монро переїжджала в інше місто і знала, що не може взяти дівчинку з собою. Тому прийомна мати запитала Догерті, чи не думає він про одруження, щоб Мерілін могла залишатися у місті.

«Вона б повернулася до дитячого будинку, тому її прийомна мати запропонувала мені одружитися з нею. Я думав, що вона дуже молода. Ми поговорили і непогано порозумілися…Ми були закохані», — розповідав перший чоловік акторки.

Вони були разом чотири роки, але зростаюча популярність знаменитості поклала край їхньому шлюбу.

Догерті був на кораблі за кордоном, коли йому вручили документи про розлучення. Шлюб був офіційно розірваний у вересні 1946 року.

Образ білявки був нав’язаний їй

Монро сказали, що їй потрібно пофарбувати своє натуральне темне волосся в блонд. Еммелін Снайвлі, голова модельного агентства Blue Book, сказала їй, що якщо вона хоче більше працювати, їй доведеться висвітлювати волосся.

Мерілін Монро боролася з ендометріозом

Як і у кожної десятої жінки у світі, Монро також був діагностований ендометріоз. Вважається, що актриса страждала від цього захворювання більшу частину свого дорослого життя аж до смерті 1962 року. Вона багато разів намагалася завагітніти, пережила два викидні, але так і не змогла стати матір’ю. А в середині 1957 року їй довелося перервати позаматкову вагітність.

See Also

Її другий шлюб був сповнений насильства

Другий чоловік Монро Ді Маджіо був зіркою бейсбольного поля. На публіці вони були ідеальною парою. Але в їхньому будинку завжди було галасливо.

Вони одружилися 1954 року і розлучилися за дев’ять місяців. У своїй автобіографії «Моя історія» Монро сказала, що коли вона вперше зустріла Ді Маджіо, він ставився до неї «як до чогось особливого», але після шлюбу все змінилося.

Мерілін Монро зробила пластичну операцію

У той час пластична хірургія була не така вже й поширена. Рентгенівські знімки Монро доводять, що їй зробили якусь процедуру по зміні хряща навколо кінчика носа. У медичних записах також говорилося, що вона мала імплант у підборідді.

ФБР мав досьє на Мерилін Монро

У 1956 році майбутнього третього чоловіка Монро, драматурга Артура Міллера, викликали для свідчень у зв’язку зі чутками про діяльність комуністів. Артур відмовився назвати комітету імена тих, кого він бачив на мітингах, організованих комуністами.

Під час надання свідчень він розповів про свої плани одружитися з Монро — пізніше вважалося, що цей факт допоміг йому не опинитися у в’язниці.

Проте на Мерілін було відкрито досьє через стосунки з Міллером та його «антиамериканську» діяльність, а також через її прохання відвідати Радянський Союз у 1955 році.

Культова сукня Мерілін Монро залишається одним із найдорожчих предметів поп-культури

Коли Монро співала спокусливу пісню «Happy Birthday» тодішньому президентові Джону Ф. Кеннеді, на ній була неперевершена сукня — та сама, яку Кім Кардаш’ян одягла цього року.

1999-го сукню продали на аукціоні за 1, 26 мільйона доларів США. Але у 2016 році перепродали за 4, 8 мільйона доларів. Сукню викупив музей Ріплі.