fbpx

Найкрасивіші міста світу згідно з наукою та «золотим перерізом»

Згідно з наукою, найкрасивішим містом у світі є Честер.

Дослідження показало, що у місті на північному заході Англії найвищий відсоток будівель – 83,7 відсотка, які відповідають «золотому перерізу».

Використовуючи це співвідношення як орієнтир, дослідники склали рейтинг найпривабливіших міст планети.

На другому місці опинилася Венеція. Вона має «показник краси» 83,3 відсотка. На третьому місці Лондон (83%). Четверте місце посідає Белфаст (82,9%), а Рим посів п’яте місце із 82%. Решту топ-10 становлять: Барселона (шосте, 81,9%), Ліверпуль (сьоме, 81%), Дарем (восьме, 80,5%), Брістоль (дев’яте, 80%) та Оксфорд (10-е, 79) 7%).

Містом США з найвищим рейтингом є Нью-Йорк, який посів 17 місце з результатом 77,7%.

Що таке золотий переріз? Золотий переріз використовується протягом багатьох століть для оцінки «правильності» форм та пропорцій. Це найкраще і єдине у своєму роді відношення частин і цілого, яке прийнято вважати найкрасивішим.

Золотий перетин, або як його ще називають «Божественну пропорцію», можна спостерігати в природі, мистецтві та в науці. Для рейтингу міст, створеного Online Mortgage Advisor, дослідники просканували Google Street View, щоб знайти фронтальні фотографії сотень вулиць та понад 2400 будівель в історичних містах по всьому світу.

See Also

Потім вони нанесли крапки на кути кожної будівлі, щоб розрахувати «частку найдовшої і найкоротшої довжини її розмірів».

Потім ці пропорції порівнювали із золотим перетином (1:1,618), щоб побачити, наскільки добре вони збігаються. Так, наприклад, собор Святого Павла сера Крістофера Рена в Лондоні є найкрасивішим будинком у світі, тому що він відповідає формулі «золотого перетину» на 72,28 відсотка.

А готель Marina Bay Sands (70,88%) у Сінгапурі був визнаний другою найкрасивішою будівлею у світі на основі аналізу «золотого перетину», а лондонське Вестмінстерське абатство (70,50%) посіло третє місце.