fbpx

Чому обличчя червоніє після тренування і як цьому запобігти

Почервоніння обличчя після тренування є абсолютно нормальною реакцією на фізичну активність.

Наші тіла зазнають судинних змін через збільшення кровотоку, що може виявлятися у вигляді почервоніння обличчя.

«Почервоніння після тренування пов’язане з розширенням судин поверхневих кровоносних судин шкіри обличчя», — каже Блер Мерфі, доктор медицини, дерматолог з Нью-Йорка.

Ваша кров прокачується швидше, щоб максимізувати споживання кисню, тому капіляри розширюються, щоб дозволити більшій кількості кисню проходити до м’язів, а також виштовхувати тепло на поверхню, щоб запобігти перегріву.

«Ми всі червоніємо, коли тренуємося, але це більш помітно у людей зі світлою шкірою, оскільки пігмент шкіри в темніших тонах шкіри іноді може маскувати легке почервоніння», — говорить лікар.

Як запобігти сильному почервонінню обличчя

Вибирайте легкий одяг

Хоча почервоніння, яке ви відчуваєте під час тренування, не може бути повністю усунене, ви можете спробувати зменшити почервоніння. Для початку спробуйте тренуватися у прохолодному місці та надягніть вільний одяг.

Уникайте алкоголю, кофеїну та гострої їжі

Якщо ви відчуваєте часті приливи крові до обличчя, останнє, що вам слід робити, це пити алкоголь перед тренуванням.

«Споживання алкоголю розширює кровоносні судини, збільшуючи прилив крові та викликаючи почервоніння обличчя», — говорить Корі Л. Хартман, доктор медичних наук, сертифікований дерматолог.

Також спробуйте обмежити гостру їжу, кофеїн, шоколад та перебування на сонці, тому що всі вони роблять капіляри більш вираженими.

Тримайте подалі від дратівливих засобів для догляду за шкірою

Люди, які надмірно червоніють, також повинні уникати використання на шкірі подразнюючих інгредієнтів, таких як продукти на основі спирту, креми з високим вмістом кислоти або агресивні ретиноїди.

Як допомогти?

Наносите охолоджувальні спреї після тренування

Перед тим, як відправитися на тренування, не забудьте взяти з собою пляшку з прохолодною водою, щоб пити її під час занять, щоб знизити температуру тіла, і візьміть охолоджувальні спреї.

Оббризкування обличчя під час та після тренування зменшить почервоніння та відновить стан шкіри після фізичної активності.

Ви також можете прикласти до обличчя холодний вологий рушник після тренування, щоб зменшити стягнутість шкіри. Потім нанесіть зволожуючий гель, який допоможе охолодити обличчя.

Перейти к содержимому