fbpx

5 здорових продуктів, які пришвидшують метаболізм

Ми розуміємо, що продукти, які ми їмо, безпосередньо впливають на наше самопочуття. Але чи замислювалися ви колись, чому це так?

За даними Національного центру біотехнологічної інформації, все зводиться до метаболізму, який стосується всіх хімічних реакцій, що відбуваються у вашому організмі.

Термін «метаболічне здоров’я» стосується того, наскільки добре ваше тіло виробляє енергію, говорить Кейсі Келлі, доктор медичних наук.

А термін «швидкість метаболізму» описує, скільки калорій (тобто енергії) необхідно вашому тілу для виконання життєво важливих функцій, таких як дихання. І хоча «здоровий обмін речовин» часто обговорюється з погляду ваги, йдеться не лише про цифру на терезах.

Здоровий обмін речовин має вирішальне значення для вашого благополуччя і, зрештою, довголіття.

Є багато факторів, які впливають на метаболічне здоров’я. Це і генетика, з якою ви нічого не можете вдіяти, та інші аспекти, у тому числі спосіб життя та ваш раціон. Те, що ви їсте, відіграє ключову роль у вашому метаболічному здоров’ї.

Ось продукти, які прискорюють обмін речовин:

Темна листова зелень

Якщо вам ще не подобаються чіпси з капусти або коктейлі зі шпинату, наступний факт може змінити вашу думку: за словами доктора Келлі, темна листова зелень має вирішальне значення для підтримки здорового обміну речовин.

Це пов’язано с високим вмістом у ній магнію і заліза, двох дуже важливих мінералів.

«Магній необхідний для кожної хімічної реакції в організмі, що виробляє енергію», — говорить доктор Келлі. А залізо допомагає доставляти кисень до всіх ваших клітин. Ваші клітини використовують цей кисень для виробництва енергії та підтримки функцій різних органів, включаючи мозок та серце».

Щоб отримати максимальну користь від листової зелені, поєднуйте її з продуктами, багатими на вітамін С, наприклад, з помідорами, лимоном або картоплею, які допомагають оптимізувати засвоєння заліза.

Фрукти з високим вмістом вітаміну С

Фрукти — одні з найкращих продуктів для метаболічного здоров’я, тому що вони багаті на антиоксиданти — корисні молекули, що нейтралізують вільні радикали.

Вільні радикали є шкідливими сполуками, які у великих кількостях спричиняють окислювальний стрес, збільшують ризик хронічних захворювань та скорочують загальну тривалість життя.

Такі фрукти, як апельсини, грейпфрути, ківі, полуниця, ананас, манго, гуава і папайя, багаті на вітамін С. І, як згадувалося вище, вітамін С сприяє засвоєнню заліза.

Чай

Вживання чаю – чудовий спосіб допомогти вашому метаболізму. За словами доктора Келлі, чаї містять антиоксиданти, які називаються катехінами.

Катехіни допомагають регулювати кров’яний тиск, прискорюють обмін речовин та розщеплюють жири.

Крім того, кофеїн у багатьох сортах чаю збільшить вашу енергію, що дозволить вам спалювати більше калорій протягом дня. Зелений чай є чудовим варіантом для прискорення метаболізму.

Перці чилі

Якщо ви любите спеції, вашому метаболізму пощастило. Перець чилі, який широко використовується для додання гостроти страв, містить капсаїцин, який надає йому вогняного смаку і робить його дуже корисним.

Згідно з дослідженням 2019 року, капсаїцин благотворно впливає на роботу серця. Вживання перцю чилі не менше чотирьох разів на тиждень може допомогти захистити від хвороб та смерті, пов’язаної із серцем.

Продукти з високим вмістом клітковини

Овочі, бобові та горіхи з високим вмістом клітковини дуже корисні. За словами доктора Келлі, збільшення загального споживання клітковини може покращити обмін речовин.

«Продукти з високим вмістом клітковини, такі як броколі, яблука та горіхи, вимагають більше часу для пережовування і довше зберігають почуття ситості», — каже вона.

Так само для перетравлення клітковини потрібно багато часу, а це означає, що вашому тілу потрібно більше працювати, щоб розщепити її.

Але це ще не все: клітковина також потрібна для контролю рівня холестерину, цукру в крові та здоров’я кишечника.

Перейти к содержимому