fbpx

Як продовжити життя святковій ялинці: поради експертів

Попереду маячить святковий сезон, і багато хто з нас вже думає про те, яку ялинку обрати цього року.

Очевидно, що штучні ялинки прослужать набагато довше, роки і навіть десятиліття, якщо поводитися з ними дбайливо.

У той час як справжні ялинки із сосновим ароматом можуть простояти лише чотири тижні.

Якщо ви зупинили свій вибір на справжній ялинці, ось поради експертів про те, як продовжити життя лісової красуні.

Як довго тримаються справжні ялинки?

Термін служби справжньої ялинки залежить від кількох факторів, у тому числі від того, наскільки здорова ялинка, коли ви її купуєте, від типу ялинки і від того, як її доглядають у будинку.

Якщо ви оберете здорове дерево, воно простоїть від чотирьох до шести тижнів.

Уілл Кідгер вже понад 15 років вирощує ялинки в Сассексі, продаючи їх як на фермах Англії, так і в Інтернеті. За його словами, щоб обрати здорову ялинку, яка простоїть понад чотири тижні, потрібно враховувати кілька моментів:

«Кожного разу, коли ви вирішите купити ялинку, ви повинні звернути увагу на будь-які коричневі голки. Обов’язково проведіть рукою гілками, щоб переконатися, що голки гнучкі і не падають».

КОЛИ ПОТРІБНО ПОСТАВИТИ ЯЛИНКУ?

Експерт пояснює, що, хоч ви можете купити ялинку на початку святкового сезону, рекомендується не заносити її до будинку напередодні Нового року/Різдва, якщо ви хочете зберегти її в кращому стані.

Він каже: «Найкраща порада, яку я можу вам дати, — залишити дерево на вулиці або на балконі якнайдовше. Якщо ви купуєте дерево з кореневою грудкою, то діє те саме правило. Я знаю людей, які залишають ялинки на вулиці до передодня свята і приносять їх у будинок лише за кілька годин до приходу Санта-Клауса!»

Як доглядати за ялинкою, щоб вона стояла довше?

Догляд за ялинкою не надто відрізняється від збереження свіжості квітів, пояснює Вілл Кідгер.

«Як і у випадку з квітами, основним фактором є тепло — якщо поставити дерево в тепле місце поряд з батареєю, воно висохне набагато швидше, і в результаті ви отримаєте гілки, що поникли».

Перейти к содержимому