fbpx

Як самостійно перевірити груди, щоб не упустити можливі відхилення

Організація по боротьбі з раком грудей CoppaFeel! склала покрокове керівництво з простого самоаналізу.

Тканина молочної залози є у всіх, а це означає, що незалежно від вашої статі ви можете зіткнутися з раком грудей. Тканини молочної залози — це область від грудної клітки до ключиць і пахв.

Хоча більшість сучасних жінок знають про користь самообстеження та зміни в тканинах грудей, які можуть бути ранньою ознакою онкології, багато хто побоюється, що вони «зроблять це неправильно», і уникають самоаналізу.

Ось як правильно самостійно перевіряти груди і на що слід звертати увагу:

  • Подивіться область від пахви, під грудьми і вгору до ключиці.
  • Звертайте увагу на будь-які зміни розміру, контуру чи форми, а також зміни шкіри, такі як зморшки чи ямочки. Порада: можливо, вам буде простіше використовувати дзеркало.
  • Обмацайте область від пахви до сосків, під грудьми і до ключиці.
  • Звертайте увагу на зміни шкіри, такі як зморщування або ямочки, а також шишки, горбки або потовщення шкіри.
  • Подивіться на кожен зі своїх сосків. Звертайте увагу на виділення із сосків, які не мають молочного кольору, на будь-які кровотечі із сосків, на висип чи утворення кірок навколо них, а також на будь-які зміни у положенні вашого соска.
  • Якщо ви помітили щось незвичайне, не панікуйте. Ваші груди можуть змінюватися з часом. Те, що ви відчуваєте зараз, може бути для вас абсолютно нормальним, але якщо ви сумніваєтеся завжди перевіряйтеся. Якщо ви помітили щось нове чи незвичайне для себе, зв’яжіться з лікарем.
Перейти к содержимому