fbpx

Як дізнатися, чи бреше вам хтось дивлячись у вічі

Подобається нам це чи ні, але в сучасному світі нам щодня брешуть, і більшу частину часу ми навіть не усвідомлюємо цього.

Тим не менш, є способи зрозуміти, чи обманює вас інша людина.

«Майте на увазі, що це лише підказки», — каже лайф-коуч Енді Колі. «Різні люди спілкуються по-різному. Насамперед довіряйте своїм інстинктам».

Зоровий контакт

Експерт каже, що очі можуть розповісти набагато більше.

«Незалежно від того, дивляться вам в очі чи ні, насправді це не ознака брехні», — пояснює він.

Дослідження, проведене у 2015 році Мічиганським університетом, показало, що 70% людей у 120 випадках брехали, зберігаючи прямий зоровий контакт.

Чи змінюється характер зорового контакту під час брехні?

Неозброєним поглядом «дуга брехні» виглядатиме так, ніби «очі бігають».

Торкання обличчя

Помітили, що хтось торкається свого обличчя частіше, ніж зазвичай? Це може бути ознакою великої брехні.

«Бреші люди можуть торкатися свого обличчя або рота частіше, ніж зазвичай, — каже Енді. «Вони можуть ховати рота рукою, коли відповідають. Начебто вони намагаються приховати той факт, що говорять неправду».

Єрзання

Брехня може викликати фізичну реакцію у багатьох людей.

Експерт пояснює:

«Якщо люди починають незручно крутитися в кріслі, розгойдуватися, постукувати ногою, крутити руки або взагалі нервувати, вони можуть приховувати інформацію або перекручувати історію».

Коли ми брешемо, це впливає на нашу нервову систему, і зрештою ми можемо відчувати свербіж чи поколювання, а зовні це виглядає як занепокоєння.

Голова хитає та киває

Лайф-коуч Енді Колі закликає людей уважно стежити за рухами голови.

«Якщо людина каже «ні», але киває головою або каже щось позитивне, але похитує нею з боку на бік, це називається неконгруентними жестами», — додає він.

Зазвичай, якщо ми говоримо «ні», ми хитаємо головою, а коли говоримо «так», то киваємо. Якщо ці сигнали переплутані, вони можуть дати зрозуміти, що між думками та словами відбувається щось суперечливе.

Що кажуть і як це кажуть

Іноді ми справді не слухаємо інших. Експерт каже, що через це ми упускаємо брехню.

«Бреші люди можуть зробити паузу, перш ніж відповісти на запитання, ніби вони намагаються придумати переконливу брехню», — пояснює він. «Також шукайте дірки в історії. Якщо ви поставите комусь питання про те, що він сказав, брехун цілком може почати суперечити собі і забути те, що було сказано раніше».

Брехуни можуть зайняти оборонну позицію, коли їм ставлять питання, та маніпулювати ситуацією. Люди мають легко відповідати на запитання. Це не повинно бути випробуванням.

Перейти к содержимому